Zdecyduj, który smartfon robi lepsze zdjęcia: Galaxy S6 vs Xperia Z5 vs Xperia Z5 Compact

Na papierze aparaty Sony Xperia Z5 i Z5 Compact zapowiadają się znakomicie i łatwo można by uwierzyć w przyciągające slogan marketingowy "Najlepszy aparat na świecie w smartfonie". Postanowiliśmy skonfrontować deklarację z rzeczywistością, a za przeciwnika postawiliśmy znanego z rewelacyjnych zdjęć Samsunga Galaxy S6.

Zdjęcia do porównania zrobiliśmy na targach IFA. Niestety nie było możliwości, by wykonać je w tym samym miejscu, dlatego test został podzielony na dwie części:

Podobnie jak w wypadku porównania zdjęć ze smartfonów i starych Cybershotów Sony, test jest na stronie Teleguru. Wyniki zostaną opublikowane w przyszłym tygodniu na Komorkomanii.

Jak działa test?

  • Fototest podzielony jest na kilka scen. W każdej trzeba wybrać najlepsze zdjęcie najeżdząjąc na umieszczoną na nim gwiazdkę. Żeby przejść dalej, należy też kliknąć drugie zdjęcie.
  • Każdą scenę można oceniać w trybach: "pełny rozmiar" oraz "oddalony". W domyślnym trybie ("pełny rozmiar") można wyświetlić dowolny fragment zdjęcia przesuwając lupę po miniaturze sceny.
  • Kolejność zdjęć w scenach jest losowa.
Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Telefony:

10 najmniejszych telefonów komórkowych na świecie Jak retro, to retro. W Japonii powstały kartridże z grami... do smartfonów LG Class oficjalnie. Połączenie metalowej obudowy, małej baterii i wysokiej ceny. Chyba nie tak miało wyjść... Smartfon ZTE nie będzie miał aparatu. Wbrew pozorom to jego zaleta i nie, nie chodzi o cenę Microsoft na początku października pokaże Lumię 550 oraz opaskę Band 2? LG Class - wyciekają zdjęcia i pełna specyfikacja metalowego średniaka Galaxy S7 może być wykonany jeszcze lepiej od poprzednika LG wraz z tajemniczym partnerem pokażą składanego smartfona już w na początku 2016 roku? Apple i Samsung znów w sądzie. Górą Amerykanie, a mi to zaczyna przypominać cyrk LG Class - metalowy (?) smartfon przyłapany na zdjęciach BlackBerry Venice na kolejnych zdjęciach. Będzie mieć niemal czystego Androida Jak będzie wyglądał składany smartfon Samsunga? Przyjrzyjmy się wnioskom patentowym HTC One A9 może nie być smartfonem na jaki wszyscy czekają Honor 7 Plus wyglądać będzie przeciętnie, ale specyfikacja może być fenomenalna Będzie się działo na początku października. Konferencje zapowiedziało LG oraz Microsoft Meizu M2 Note już w Polsce. Mocna specyfikacja w naprawdę atrakcyjnej cenie Lenovo A7000 Plus to mocny smartfon za 600 zł, który nie pasuje do zapowiadanej strategii Rywalizacja o miano najmocniejszego procesora będzie ciekawa, a zwycięzca może zaskoczyć Cortana oficjalnie zagości w Cyanogen OS-ie. Strategia Microsoftu coraz bardziej mi się podoba Sony: nie naśladuj ludzi z naszych reklam i nie używaj swojej wodoszczelnej Xperii pod wodą Galaxy J2 oficjalnie. Super AMOLED w smartfonie za mniej niż 500 zł HTC One A9 może być wydajnościowym potworem. Wycieka część specyfikacji Przygotuj się na smartfony z 6 GB RAM-u. Samsung rusza z produkcją nowych układów pamięci Statystyki fragmentacji Androida we wrześniu bez zaskoczeń. Nadal bardzo słabo

Popularne w tym tygodniu:

Alcatel 3c to baaardzo tani smartfon z ekranem 18:9. Czy warto się nim zainteresować? Meizu M6s oficjalnie. Bezkompromisowy budżetowiec z małymi ramkami Sugar S11 Blockchain Creation Edition, czyli telefon dla ogarniętych kryptowalutowym szałem LG X4+ oficjalnie. Może być zaskakująco dobrym średniakiem